Facebook

Okolica

Dla Turystów lubiących historię Polski, zwiedzanie zabytków i ciekawych miejsc krajobrazowych nocleg w Pałacyku Lisewo jest doskonałym wyborem. Zostawiając bagaż w pokoju można każdego dnia wyruszać na ciekawą wycieczkę. Poniżej przedstawiamy parę miejsc wartych odwiedzeni.

 

Konin 30 km

Przy okazji odpoczynku w naszym lisewskim Pałacyku warto odwiedzić również znajdujący się w okolicy Konin. Jest to miasto sięgające swoją historią XIII wieku, dzięki czemu znaleźć w nim można wiele zabytków i atrakcji. Więcej...

 

Kruszwica 24 km 

Największą atrakcją miasta są ruiny późnogotyckiego zamku z pozostałą Mysią Wieżą, będącą basztą o wysokości 32 m, z której rozpościera się widok na miasto i jezioro Gopło. Któż nie zna legendy o złym Popielu i myszach. Warto zobaczyć Romański Kościół Kolegiacki św. Piotra i Pawła ( 1124) oraz Kościół Filialny św. Teresy ( 1822). Kruszwica jest centrum kulturalnym dla okolicznych miejscowości. W mieście istnieje kilka placówek kulturalnych, które wypełniają ofertę kulturalną miasta. W Kruszwicy co roku organizowane są regaty wioślarskie o puchar Europy i Polski, a także kilku mniejszych kategorii. Po Jeziorze Gopło pływają stateczki turystyczne , które oferują Państwu spędzenie wolnego czasu na wodzie.

 

Strzelno 20 km

Strzelno oferuje turystom unikalny kamień św. Wojciecha, Rotundę św. Prokopa , arcydzieła sztuki romańskiej, oraz pogańskie ołtarze ofiarne na wzgórzu pod klasztornym. W mieście znajduje się kilka parków. Największym jest ten przy klasztorze. Poza nim są inne tereny zielone. W granicach Strzelna położone są dwa cmentarze. Oba są nadal używane. Na terenie całego miasta są zieleńce i alejki. Strzelno to małe miasto w połowie drogi do Inowrocławia z jego ciekawymi tężniami.

 

Licheń 19 km

Tym co obecnie przyciąga pielgrzymów do Lichenia jest Bazylika, największy obiekt sakralny w Polsce, z cudownym obrazem Matki Boskiej Licheńskiej. Na terenie przykościelnym można zobaczyć Golgotę, pomnik Jana Pawła II oraz kaplice Matki Boskiej Ostrobramskiej. Oprócz kościoła znajdują się w Licheniu także inne obiekty cenne dla pielgrzymów. Więcej...

 

Ślesin 10 km

Ślesin to niewielkie miasto turystyczne we wschodniej części województwa wielkopolskiego,w powiecie konińskim. W najbliższej okolicy Ślesina rozciągają się zadbane wsie, zagubione wśród przyciągających oko szachownic pól i kwiecistych łąk. Ślesin wyróżnia się doskonałym miejscem dla wszystkich kochających sporty wodne. W Ślesinie i okolicach nie ma wielkiej liczby śladów dawnej historii,warto jednak odwiedzić kilka miejsc, które mogą przybliżyć ciekawe dzieje tego obszaru. Wizytówką Ślesina jest łuk Triumfalny zgodnie z lokalną tradycją związany z osobą Napoleona Bonaparte. Na uwagę zasługuję: kościół parafialny p.w. św. Mikołaja, gdzie można obejrzeć kamienne, romańskie kropielnice.Jeziora Ślesińskie i Mikorzyńskie otacza tajemnicza aura, która krystalizuje się w formie legend. Warto odwiedzić  park linowy, pomnik św.Rodziny, skatepark.